Menu

https://oyascuisine.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/Slides.slide_oya_lezzet_duraklarim02gk-is-690.jpglink

Content

Çatana Balık Restoranı

Eski yıllara göre biraz kan kaybetmiş olsa da komşu balıkçım Çatana İstanbul'da Anadolu yakasının Suadiye sahilinde taze  balık ve değişik mezeleri ile ilk akla gelen kaliteli mekanlardan biri.. Müşteri değil dost kavramı ile hareket eden personeli güleryüzlü ve titiz. Hemen hemen tüm müşterilerini tanıma gibi bir de özellikleri var, bir kez gitmek yeterli oluyor.

Birçok sanatçı, iş adamı ve siyasetçinin uğrak yeri olma özelliğini de taşıyor.Büyük gruplar, şirket, kutlama, dernek yemekleri için ideal bir ortama sahip Çatana. Kapalı kısmı 200 kişilik.  Bir de 150 kişiyi alabilen kocaman balkonu var. Patlıcan salatası ve levrek marin gerçekten çok leziz, özellikle sarmısaklı ekmeği ve turşusu ile kırmızı soğanlı domates ve roka salatası çok güzel. Balıklar da taze ve lezzetli.

Balık kokoreç, deniz mahsüllü pazı sarma ve balık pastırması çok farklı. Izgara ahtapot ve ızgara kalamarda da başarılılar. Mısır ekmeği ise favorim. Çoğu zaman güzel mezelerine o kadar dalıyoruz ki balığa yer kalmıyor. Balık köftesi muhteşem. Anadolu yakasının başarılı hatırı sayılır balıkçılarından nezih Çatana'ya rezervasyon gerekiyor, özellikle hafta sonu. Servis çok hızlı, garsonlar ilgili, mezeler lezzetli ve değişik, balıklar taze, daha ne isteriz ki. 

Annelere kolaylık  olması açısından bir de çocuklar için oyun odası var. Çocuklar anne - babalar yemek yerken görevli bir ablanın gözetiminde eğlenceli vakit geçiriyorlar burada. Ayrıca kapıda vale hizmeti olması da çok yararlı oluyor.

Tatlılara gelince, bol kaymaklı ayva, incir ve kabak tatlıları, çikolata suflesi, Trileçesi, ev baklavası, dondurmalı helvası özenle hazırlanıyor, benim en sevdiğim tabi ki Trileçe .

Adres;

Sahil Yolu – Yazmacı Tahir Sokak No:40. Bostancı / Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 416 96 33

Fax: 0216 372 02 38

 

 

 

Baglan veya Yeni Kayit

fb iconLog in with Facebook