Menu

Content

Pastırmalı, Peynirli Fırın Yumurta

Pastırmalı yumurta tarifi de konur mu bu yemek sitesine dediğinizi duyar gibi oluyorum. Eğer kalabalık davet sofranızda servisi çok ama çok şık ve hazırlaması da bir o kadar kolay bir tarifse bu cevabım kesinlikle evet. Fikir o kadar güzel ki. Tek ihtiyacınız olan şey muffin kalıpları. Bir arkadaşımın özellikle yapmayı denemem için yolladığı video'yu izledikten sonra yeni yılın ilk sabah kahvaltısında denedim bende. Pastırmalı yumurtayı bu şekilde servis etmek eminim sizlerin de çok hoşuna gidecek.

Malzeme Listesi:

  • 8 ince dilim çemensiz pastırma
  • 4 adet yumurta
  • 4 çorba kaşığı rendelenmiş kaşar peyniri/mozzarella/cheddar peyniri
  • 4 küçük çay kaşığı tereyağı
  • karabiber
  • kırmızıbiber

Tarif:

Fırın önceden 175 dereceye ısıtılır. Her muffin kalıbı için 2 adet pastırma kalıbın iç kenarını çerçeveleyecek şekilde yerleştirilir. Kalıbın dibine 1'er küçük çay kaşığı tereyağı konur üzerine bir yumurta kırılır, ister önceden fırına koyarken, ister de pişirme süresinin yarısında yumurtanın üzeri peynir rendesi ile kaplanır.

15-20 dakika kadar pişirilir, yumurtanın beyazı pişmiş sarısı ise rafadan gibi olur. Bir bıçak yardımı ile kenarları gevşetilen yumurta, altına doğru uzatılan çatal ve aynı bıçak yardımı ile dikkatlice servis tabağın alınır. Tek tek servisi yapılır. Arzuya göre üzerine kırmızıbiber veya karabiber serpilir.

Keyifli Sofralarda!

yumurta01
yumurta02
yumurta03
yumurta04
yumurta05

 

 

 

Baglan veya Yeni Kayit

fb iconLog in with Facebook