Menu

Content

Çilekli Mini Cheesecake

Şarap yanında atıştırmalık ya da çay sofrasında ferahlatıcı bir hoşluk, bu hem göze hem damağa hitap eden lokmalık cheesecake'ler diyet yapanlar için bile son derece uygun.
Yapımı çok vakit almayan, kolay ve lezzet küpü bir tarif. Bir dilim cheesecake yerine bir tane çilek yemek isterseniz bu tarifimi hemen deneyin derim.

Davetlerinizde çileklerin dolgu maddesini önceden hazırlayıp, sulanmasını önlemek için, doldurma işlemini servisten 2-3 saat önce yaparak servis anına kadar buzdolabında bekletmeniz tavsiye olunur.

 

Malzeme Listesi:

  • 1 kg çok iri çilek
  • 200 g beyaz krem peynir
  • 4-5 çorba kaşığı pudra şekeri
  • 1 çay kaşığı vanilya
  • 230 g karamelli wafers / eti burçak

Tarif:

Çileklerin iri olanları seçilir, yıkanır, yaprakları ayıklanır, geniş kısımlarından ince uçlu bir bıçakla içinin bir kısmı çıkarılır. Tüm çilekler bu şekilde hazırlandıktan sonra bekletilir. Krem peyniri süzgeçe konarak, varsa suyu süzdürülür. Bisküvi rondoda çekilir, un haline gelir.

Karıştırma kabına suyu süzülmüş peynir, pudra şekeri ve vanilya konur, sulandırmamaya özen göstererek pürüzsüz olana kadar çırpılır. Daha sonra ayıklanan çilek içleri de bu karışıma ilave edilerek çatalla karıştırılır. Karışım krema torbasına veya naylon torbanın bir ucu kesilerek hazırlanmış olan torbaya konur ve çileklerin içi doldurulur.

Doldurulma işlemi bittikten sonra kremalı uçlar toz haline getirilen bisküviye batırılıp kendi etrafında döndürülerek bisküvi tozuna bulanıp servis tabağına dizilir. (Bakınız resim galerisi) Servis anına kadar mutlaka buzdolabında bekletilir.

 Afiyetle!

 

cilekli01
cilekli02
cilekli03
cilekli04
cilekli05
cilekli06
cilekli07
cilekli08
cilekli09
cilekli10
cilekli11
cilekli12
cilekli13
cilekli14
cilekli15

 

 

Baglan veya Yeni Kayit

fb iconLog in with Facebook