Menu

Content

Çikolata Bisküvili Cantanem Gevreği

Çikolata, çikolata, çikolata. Öyle bir tarifim var ki bir kez tattınız mı artık vazgeçilmeziniz olacak. Yapması kolay, pişirmeğe gerek kalmadan çok kısa sürede ortaya çıkan nefis bir atıştırmalık, hem büyükler hem de küçükler için. Tehlikeli!!! Çok kısa sürede kilolarınıza kilo katabilir!!!! Ama vazgeçilemez! Kakaolu bisküvi, marshmallow, bitter çikolata hepsi birarada. Sevgili çocuklar, büyükler merak ediyorsanız haydi deneyin hemen. Ne kaçırdığınızı bilmiyorsunuz!

 

Malzeme Listesi:

  • 45 adet kremalı çikolatalı bisküvi (oreo / negro)
  • 50 gr tereyağı
  • 40-45 adet marshmallow (300 gr)
  • 1 adet (80 gr) bitter çikolata
  • 1 paket vanilya

Tarif:

20X20 cmlik bir fırın kabı iyice yağlanır, içine kenarlarından sarkacak şekilde yağlı kağıt yerleştirilir. Oreo bisküviler rondoda irice çekilir. Ya da naylon bir torba içine konup, üzerinden merdane geçirilerek ufalanır. Çikolata küçük parçalara bölünür.

Büyük bir tencereye tereyağı konur, eritilir. Marshmallow'lar içine ilave edilir ve eriyip puf puf olunca vanilya, çikolata ve ufalanmış bisküviler içine atılır ve hemen iyice karıştırılır. Ocaktan alınır, çok çabuk katılaşacağı için hemen hazırlanan kalıba dökülür.

Eller yağlanır veya bir parça yağlı kağıt üzerine konarak yüzeyin muntazam bir hal alması sağlanır. Buzdolabına kaldırılır. 10 - 15 dakika sonra kalıptan çıkarılır ve istenildiği gibi dilimlenir, ikram edilir ve muhteşem tadına varılır. İstenirse  metal kurabiye kalıbı kullanılarak şekilli de kesilebilir.

Afiyetle!

 

ciko01
ciko02
ciko03
ciko04
ciko05
ciko06
ciko07
ciko08

 

 

Baglan veya Yeni Kayit

fb iconLog in with Facebook