Menu

Content

Lacivert

İyisi ile kötüsü ile hakkında çok yorum yapılan Lacivert'i bir de benden dinleyin diye bu puslu İstanbul gününde, öğle yemeği  için Lacivert'i seçtim. Önceden belirteyim kötü yorumlara hiç mi hiç katılmıyorum. Hep pozitif bakmak isterim, önyargılı olmamalıyım.

Oldukça sakin bir gün de gittiğim Lacivert'te ortam harika, her nekadar yağmur yüzünden lacivert bir deniz bulamasam da manzara müthiş. Hemen camın önünde bize ayrılan pırıl pırıl masaya oturduk. Garsonlar son derece ilgili ve nazikti. Sipariş kısmını hallettikten sonra duvarda yer alan modern şöminenin alevlerini seyredip, keyifli bir sohbet içinde biraz da merakla çevreyi izlemeye başladım.

Şefin tavsiyesi Balık Çorbası, (ilk kez bu kadar sıcak servis edilen bir çorba) Rezeneli Levrek Marine, yanında safranlı pilavla enginarlı ızgara tavuk şiş, ahtapot ızgara, Sakızlı köz Patlıcan Yatağında Levrek  tek kelime ile muhteşemdi.

Porsiyonlar yeterli, servis seri ve bembeyaz eldivenli garsonlar tarafından kibar bir şekilde yapıldı.  Bu arada mısır ekmeği de lezzetli mi lezzetli ! Sunumlara diyecek yok , lezzet keza. Ortam romantik ve sıcak.
Yemeği taçlandıran yanında limonlu dondurma ile  sufle ve kahveler. Daha ne olsun. Manzara zaten mutlaka görülesi, yağmurda bile başka güzeldi.

Restoran arayışı içinde standardın çok çok üstünde, romantik ve nezih bir ortamda Anadolu yakasında gidilesi mekanların önünde gelir Lacivert.
Fiyata gelince ucuz hiç değil ama kendinizi şımartmak istediğiniz her koşulda, çekinmeden konuk ağarlamak için son derece uygun. Ödediğiniz fiyatın karşılığını alıyorsunuz. Biz 4 kişi 600tl ödedik.

 Adres:

Anadolu Hisarı Mh., Körfez Caddesi No:57, 34410 Istanbul, Turkey

Phone:+90 216 413 3753

 

 

Baglan veya Yeni Kayit

fb iconLog in with Facebook