Menu

Content

İki Satır/ Acıbadem

Daha önceki Kasap Döner deneyiminden sonra Global'den Sarıtaş Et güvencesiyle yeni bir mekan. Şimdi de " Sokaktan Kopmayalım" konsepti ile Acıbadem'de kapılarını halka açan İKİ SATIR'ın özel tadım etkinliğindeydim dün gece.

Mekanist yazarlarının çoğunlukta olduğu etkinlikte firma sorumlusu arkadaşlarla birlikte hem tadım yaptık hem de kendilerinden İki Satır'ı dinledik. İki satır aynı zamanda et üreticisi oldukğu için kendi yetiştirdiği hayvanlardan elde edilen etleri sofraya getiriyor. Herkes iyi et yeme şansına sahiptir diyen yetkili, mekanı dekore ederken burası sokak, herkese açık bir mekan. Hem yemek hem sohbet, istenirse sadece çay kahve dedi.

Dekorasyon son derece dinamik. Aydınlık, sıcacık ve cıvıl cıvıl bir salon. Açık kısmı da çok rahat bir şekilde dekore edilmiş. Otobüs şeklindeki mutfaklarının bir kısmı dükkanın dışına taşmış, yakında gezici bile olabilir dendi.

Tadımlıklara gelince gece benim için tam bir et bombardımanı oldu. Italyanların Bruschetta'sını andıran domates, zeytin ve tulum peynirli çoban ekmeği çok lezzetliydi, özellikle kullandıkları tulum peyniri tam benlikti. Ancak  ekmeği yumuşak  olduğu için yemesi biraz zor oldu!

Ardından sırayla kaşarlı köfte, osmanlı köftesi ve balkan köftesi geldi. Kaşarlı köfte ağzımda değişik bir tat bıraktı, sanki fazla yağlıymış gibi geldi bana. Pirzola tam bir lezzet şöleni idi, sadece külbastının marine edildiğini diğer bütün etlerde özellikle baharat ya hiç kullanmadıklarını ya da çok az kullandıklarını söylediler. Bonfile yine lokum gibi pişirilmişti. En beğendiğim et bana Şarköy günlerimi hatırlatan 300 grl'ık satır köfte oldu, birlikte servis edilen sucuk ise o kadar lezzetliydi ki, keşke daha açken servis etselerdi dedirtti bana.

Salataları çok taze ve yeterli, köfte yanında sundukları özel sos ise çok lezzetliydi. Haftanın yedi günü geç saatlere kadar açık olacak olan mekan yakında sabah kahvaltısı da sunacakmış. Et bombardımanından sonra tatlı bombardımanı başladı.

Neler yok tu ki; Önce halis manda sütünden yapılmış, genzi yakmayan tam kıvamında fırın sütlaç, çıtır kadayıflı muhallebi, belli ki kadayıf son anda serpilmiş ve hakikaten çıtır çıtır, çok nefisti.
Cheesecake'leri denemek fırsatım olmadı ama genç arkadaşlar çok güzel olduğunu söylediler. En son gelen hakiki manda kaymaklı ekmek kadayıfı ise "yok artık" dedirtti. O kadar doymuştum ki gözüm kala kala ancak ucundan bakabildim tadına.

Sıcak sıcak servisi yapılan lezzetli etleri, çevik personeli, herkese hoşgeldin diyen atmosferi ve günümüzdeki et lokantalarına göre çok uygun fiyatları ile Acıbadem'e yeni bir renk katan İKİ SATIR'a bol şanslar diliyor, en yakın zamanda başka şubelerinde de buluşmak üzere diyorum.

Fiyatlara bir göz atmak isterseniz;

  • Atıştırmalıklar:5-8 tl
  • Köfteler:12-19tl (120/200 gr)
  • Etler:18-29 tl (100gr-200gr)
  • Beyaz Etler:12 tl
  • Salatalar:5-8 (küçük/büyük)
  • İçecekler:1.50/3.50 tl
  • Sıcak İçecekler:2-6 tl
  • Tatlılar:3-8 tl arasında.

Adres:

Acıbadem caddesi, Tekin sokak No 35 (Cadde ile sokağın kesiştiği köşe)
İstanbul
Tel: 0216 3263096

 

 

 

Baglan veya Yeni Kayit

fb iconLog in with Facebook